Vychytávky při výběru lednice s mrazákem

Lednice a mrazák

Pokud jste ochotni si za lednici s mrazákem připlatit, můžete využívat různé vychtávky.

Můžete například dostat výrobník ledu v lednici s mrazákem. To se hodí především za slunných, letních dnů, kdy potřebujete osvěžit. Led se vyrábí především na výrobu nápojů, které vám poskytnou osvěžení. Lednice s mrazákem může obsahovat i různé ne zcela obvyklé věci.

Americké lednice

Takzvané americké lednice s mrazákem právě vyrábí led pro přípravu nápojů, které osvěží. Je nutné ale počítat s tím, že pokud si vyberete pravou americkou lednici, budete k ní muset připojit přívod vody. Ta je totiž využívána právě k těmto účelům. Existují ale i lednice s mrazákem, které přívod vody nepotřebují. Nemluví se pak už o klasických amerických lednicích. Voda se do nich doplňuje ručně a ke kýženému efektu stejně dojde.

Měli byste si před tím než vyrazíte do obchodu také rozmyslet, kam lednici s mrazákem umístíte, až ji koupíte. Při výběru lednice s mrazákem budou také hrát velkou roli také její rozměry. Pokud bydlíte v malém bytě či garsonce je možné, že budete muset sáhnout po lednici s mrazákem o šířce 60 nebo 70 centimentrů.

Pokud nevíte, co je to elektroventil, zde máte odpověď. Elektroventil je zařízení, které rozděluje chladivo mezi šuplíkový mrazák a lednici. Je tedy možné, podle nastavení termostatů nastavit teplotu v lednici a teplotu v mrazáku zvlášť. Je to velice užitečné, že tyto dvě teploty na sobě navzájem nezávisí a vy si tak můžete pohodlně určit, jaká teplota kde bude. Dříve k tomuto účelu sloužili dva samostatné kompresory, dnes se od tohoto řešení ale upouští, protože provoz jednoho kompresoru je plynulejší.

Věc, která je u chladniček a ledniček s mrazákem také velice důležitá je přítomnost některého systému, který zabraňuje takzvanému namražování. Takovým systémům se klasicky říká NoFrost a obdobně, záleží na výrobci a na technologii proti namračování. Namračování je známý a obávaný efekt, kdy dochází k tomu, že na stěnách lednice se začne tvořit led a je potřeba lednici kompletně vyndat a celou ji odmrazit. Je to nepříjemná práce a lednice s mražákem také ztrácí na životnosti. Proto se používají zaprvé systémy, které namračování zabraňují a dále také lednice s mrazákem, které se dokáží odmrazovat sami. Při výběru se právě na tuto vlastnost dobře soustřeďte, ušetříte si tak spoustu práce.

Lednice někdy místo klasického nastavení teploty ve stupních Celsia (°C) používají stupnici hvězdiček. Můžete si ale teplotu snadno převést na známé jednotky a orientovat se tak, jak jste zvyklí.

* −6 °C
** −12 °C
*** −18 °C
**** více než −18 °C