Jak ušetřit na lednici s mrazákem

Lednice s mrazákem

Nyní vám nabídneme pár rad, které se nemusíte dozvědět ani při konzultaci v obchodě, až budete lednici vybírat. Tam se totiž bude prodavač často soustředit jen na to, jak vysokou cenu jste ochotni akceptovat a jak drahou lednici vám může prodat. Jsou ale i obchody, kde se vám prodavač bude snažit ochotně poradit, ale přes jeho veškerou snahu vám nemůže říct vše. Buď zapomene nebo není v jeho silách, aby vám vše, co se týká lednice s mrazákem předal.

Dbejte na výběr umístění lednice s mrazákem. Lednice s mrazákem by měla stát na místě, kde bude teplota co nejnižší. Těžko budete lednici s mrazákem provozovat v záporných teplotách nebo i v teplotách těsně nad nulou, je ale velice dobré nevystavovat mrazák ani lednici teplotám větším než 20 °C, každý stupeň nad tuto hodnotu zapříčiní nárůst spotřeby energie až od 6 %.

Dobré je také vybrat místo, kde není příliš vlhko. Vlhko by také zvyšovalo spotřebu a navíc při každém otevření by na stěně lednice s mrazákem přibývala další námraza, což není dobré. Je také dobré se vyvarovat dlouhému otevření dvířek lednice nebo mrazáku. Opět to přispívá k rychlejšímu namražování.

Pokud chcete snížit spotřebu lednice s mrazákem ještě více, odsuňte minimálně jednou za půl roku lednici od stěny a setřete prach, který se usazuje na chladiči. Nejen že tím snížíte spotřebu lednice s mrazákem, ale také je možné, že tím předejdete návštěvě opraváře, která by určitě něco stála. Za málo námahy se můžete vyhnout spoustě problémů.

Než zajdete do obchodu a budete vybírat lednici, zkuste se také rozmyslet, zda-li chcete ledničku s mrazákem zabudovat do kuchyňské linky nebo ji zkrátka udělat vestavěnou nebo jestli ji necháte samostatně. Pokud se rozhodnete pro vestavěnou chladničku, budete si zřejmě muset připlatit. Na druhou stranu nebude chladnička nijak rušit při pohledu na vaši kuchyň a budete mít kuchyň dokonale sladěnou.

Až budete v obchodě vybírat, zeptejte se také na systémy cirkulace vzduchu. Tyto moderní technologie vám zpříjemní práci s lednicí a pomohou ušetřit drahocennou energii.

Dále se také zajímejte o to, zda-li je možné lednici přepnout na režim dovolené. Tento režim počítá s tím, že se nebudou nějaký čas otvírat dveře lednice s mrazákem a tak dokáže opět šetřit energii a ta se v každém případě hodí.

Za většinu takovýchto vylepšení si sice připlatíte, ale většinou se taková investice vyplatí.